Home » Anunturi » Lansarea Institutului de Studii Avansate în Știință și Tehnologie: Institutul STAR-UBB

Universitatea Babeș-Bolyai vă invită luni, 26 septembrie 2016, începând cu ora 13.00, la conferința de presă dedicată lansării Institutului de Studii Avansate în Știință și Tehnologie al UBB (Institutul STAR-UBB). Evenimentul se va desfășura în sala Club a Casei Universitarilor (str. Em. de Martonne, nr. 1, Cluj-Napoca).

La eveniment vor participa Acad. prof. univ. dr. Ioan-Aurel Pop, Rectorul UBB/director al Consiliului Institutului STAR-UBB, Prof. univ. dr. Daniel David, Prorectorul UBB pentru Cercetare, Competitivitate-Excelenţă şi Publicaţii Știinţifice/director executiv al Institutului STAR-UBB, alături de alți prorectori şi cadre didactice din UBB.

Anunț realizat de Direcţia Comunicare şi PR a UBB.