Home » Anunturi » Curs pentru studenții doctoranzi în științele sociale: “Considerente asupra activității de cercetare științifică”

FSEGA în colaborare cu Institutul STAR-UBB și CFCIDFR anunță cursul “Considerente asupra activității de cercetare științifică” pentru studenții doctoranzi în științele sociale. Cursul este susținut de Profesor Alexandru Minea (School of Economics & CERDI, University of Auvergne, France), programul fiind următorul:

• Prima parte, 30.01.2017, sala 118 (FSEGA), 17:30 – 20:30: “O privire de ansamblu asupra cercetării științifice”
  • A doua parte, 31.01.2017, sala 118 (FSEGA), 17:30 – 20:30: “Câteva sfaturi privind scrierea unui articol științific”.