Home » Anunturi » Noi membri în Consiliul Consultativ Internațional al Institutului STAR-UBB

Noi membri în Consiliul Consultativ Internațional al Institutului STAR-UBB

Institutul STAR-UBB și-a completat Consiliul Consultativ Internațional cu doi noi membri de top ai comunității academice internaționale: profesorul Eric Maskin, Harvard University, USA, (câștigător al Premiului Nobel pentru economie în anul 2007) și profesorul Ariel Pakes de la Harvard University, USA.

Consiliu Consultativ Internațional este format din personalități academice, având rolul de a furniza (a) sugestii pentru funcționarea și dezvoltarea Institutului STAR-UBB și (b) evaluare internațională la fiecare 4 ani, pe baza unui Raport al Consiliului Institutului STAR-UBB. Compoziția Consiliului Consultativ International este aceasta:

• Profesor univ. dr., Jurgen Heinze, Universitatea din Regensburg, Germania
  • Profesor univ. dr., Harald Heppner, Universitatea din Graz, Austria