Home » Anunturi » Seminarul – A publica cercetare științifică relevantă în Economie (și Științe Sociale înrudite). Un ghid practic pentru doctoranzi și cercetători

CFCIDFR  și Institutul STAR-UBB anunță seminarul: „A publica cercetare științifică relevantă în Economie (și Științe Sociale înrudite). Un ghid practic pentru doctoranzi și cercetători”  / „Publishing meaningful scientific research in Economics (and related Social Sciences): A hands-on guidance for PhD students and researchers in Romania”.

Seminarul este susținut de Dr. Sebastian Buhai, Stockholm University, Swedish Institute for Social Research, Suedia și afiliat al Institutului STAR-UBB ca Advanced Fellow.

Seminarul va avea loc în data de 23 noiembrie 2017, orele 10.00-13.00 și în 24 noiembrie 2017, orele 10.00-13.00.

Locația este Hotel Universitas, str. Plopilor, nr. 7,  sala de conferințe, parter.

Deadline-ul de înscriere este 18.11.2017, la adresa de e-mail secretariat.fcll@ubbcluj.ro, în limita locurilor disponibile.

Seminarul va fi susținut în limba engleză, cu posibilitatea de a adresa întrebări în limba română de către cursanți.

Mai multe detalii despre curs pot fi aflate aici.