Home » Anunturi » Proiect: Dezvoltarea Sustenabilă a Membrilor unei Organizaţii

Proiect: Dezvoltarea Sustenabilă a Membrilor unei Organizaţii

Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Institul-STAR UBB va implementa în perioada imediat următoare împreună cu compania NTT DATA Romania, DAAD, FSEGA si Facultatea de Ştiinţe Aplicate Nürtingen -Geislingen un proiect inițiat avand ca tema „Dezvoltarea Sustenabilă a Membrilor unei Organizaţii pentru o integrare reuşită în companie”.

Proiectul va dura 1 an și va fi derulat administrativ prin ,,Oficiul de Management și Transfer Tehnologic și Cognitiv al UBB.”

Obiective generale ale proiectului sunt:

1. Studiul literaturii de specialitate
  2. Analiza calitativă şi cantitativă a informaţiilor primite din partea organizatiei cu privire la percepţia membrilor organizaţiei asupra eficienţei fazei de integrare
  3. Elaborarea unui ghid de bune practici
  4. Elaborarea raportului final al proiectului de cercetare

Echipa de proiect:

• Lect.univ.dr. Diana Ivana – Director de proiect –
  • Prof.univ.dr. Mihaela Drăgan
  • Prof.dr.Heidemarie Seel
  • Conf.univ.dr. Monica Zaharie
  • Dr. Daniel Metz
  • Colaboratori: Membrii ai Departamentului de Ştiinţe Economice si Gestiunea Afacerilor în limba germană, FSEGA