Szabók bástyája, a Megismerés bástyája. Studium Generale akadémiai dialógusok – 2022.10.20

A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem STAR-BBTE Intézete folytatja Studium Generale előadásait a Szabók bástyájában. Dr. Simona Motogna egyetemi tanár (Matematika és Informatika Kar, BBTE) előadására 2022. október 20-án, csütörtökön 16:00 órától kerül sor Studii empirice în Ingineria Software [Empirikus kutatások a szoftverfejlesztésben] címmel.

Az előadásról röviden: A szoftverrendszerek fejlesztése összetett és néha meglehetősen időigényes folyamat, hiszen döntően függ az emberi tényezőtől. A szakterület dinamikájából fakadóan a módszertanok és folyamatok értékelése elsődleges tényező a szoftverfejlesztések terén. Az empirikus kutatások egyre gyakrabban használt, jól bevált eszközei ennek az értékelésnek. Az előadás keretében bemutatunk néhány, a Szoftvermérnöki Kutatócsoport által végzett empirikus vizsgálatot, hangsúlyozva ezek interdiszciplináris jellegét.

A Studium Generale a Babeș-Bolyai Tudományegyetem oktatóinak, hallgatóinak, illetve vendégeiknek interdiszciplináris találkozási felülete. Az előadássorozat elősegíti a tudományágak közötti párbeszédet, és arra ösztönöz, hogy reflektáljunk a megismeréssel kapcsolatos egyetemes problémákra. Mindez visszautal a középkori egyetemek quodlibetális kérdésekkel kapcsolatos szellemi gyakorlatára: bármiről, mindenkinek, ugyanazon hallgatói közösségben. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem STAR-BBTE Intézete által szervezett Studium Generale a teljes egyetemi évet átölelő, heti rendszerességű előadássorozat, melynek keretében az egyetem neves oktatói, kutatói vagy esetenként meghívott előadók saját kutatási területükről választott témákat vitatnak meg szélesebb körben. A 2019-ben dr. Daniel David, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem rektora által elindított program online is követhető  a BBTE Youtube-csatornáján, valamint az egyetem Facebook-oldalán.