Szabók bástyája, a Megismerés bástyája. Studium Generale akadémiai dialógusok – 2024.05.30.

A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem STAR-BBTE Intézete folytatja Studium Generale előadásait a Szabók bástyájában. Dr. Ovidiu Ioan Moisescu, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának professzora 2024. május 30-án, csütörtökön 14:00 órától  Creșterea loialității angajaților prin responsabilitate socială corporativă [Az alkalmazotti lojalitás növelése a vállalati társadalmi felelősségvállalás révén] címmel tart előadást.

Az előadásról röviden:

Az emberi erőforrás vonzása és megtartása terén a vállalatok napjainkban világszerte kihívásokkal és nehézségekkel szembesülnek. Előadásunkban azt vizsgáljuk, hogy a vállalati társadalmi felelősségvállalás (Corporate Social Responsibility, CSR) milyen mértékben erősítheti a munkavállalók szervezetek iránti lojalitását. Ebben az összefüggésben a CSR munkavállalói lojalitásra gyakorolt ​​hatását egy átfogó modell alapján értékeljük, amelyben ezt a hatást a vállalati hírnév, a munkavállalók szervezettel való azonosulása és elégedettsége közvetíti. A modellen belül a CSR értékelésére használt elméleti fogalmi keret az érintettekre épülő megközelítést alkalmazza, figyelembe véve a vállalatoknak az alkalmazottakkal, ügyfelekkel, befektetőkkel, társadalommal és környezettel szembeni felelősségét. Nem utolsósorban kitérünk eredményeink elméleti és gyakorlati hasznára is.

A Studium Generale a Babeș-Bolyai Tudományegyetem oktatóinak, hallgatóinak, illetve vendégeiknek interdiszciplináris találkozási felülete. Az előadássorozat elősegíti a tudományágak közötti párbeszédet, és arra ösztönöz, hogy reflektáljunk a megismeréssel kapcsolatos egyetemes problémákra. Mindez visszautal a középkori egyetemek quodlibetális kérdésekkel kapcsolatos szellemi gyakorlatára: bármiről, mindenkinek, ugyanazon hallgatói közösségben. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem STAR-BBTE Intézete által szervezett Studium Generale a teljes egyetemi évet átölelő, heti rendszerességű előadássorozat, melynek keretében az egyetem neves oktatói, kutatói vagy esetenként meghívott előadók saját kutatási területükről választott témákat vitatnak meg szélesebb körben. A 2019-ben dr. Daniel David, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem rektora által elindított program online is követhető a BBTE Youtube-csatornáján, valamint az egyetem Facebook-oldalán.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com