Acreditarea/Reacreditarea unităților de cercetare-dezvoltare-inovare 2021

Directorii unitatilor de cercetare vor avea posibilitatea sa depuna aplicatiile in platforma STAR-UBB.

Logarea in aceasta platforma se realizeaza cu datele conturilor din Academic Info.

» Calendarul de desfasurare a procesului de acreditare

Directorii UC vor putea sa depuna aplicatia pana cel tarziu in 29 ianuarie 2021. Datele introduse vor putea fi salvate si in faze intermediare, dar va rugam sa tineti cont de faptul ca apasarea butonului de salvare presupune automat si transmiterea unei solicitari standardizate de exprimare a acordului de a face parte din UC, catre membrii nominalizati in respectiva etapa de introducere – solicitare la care dansii vor putea raspunde accesand un link, in maximum 72 de ore. Situatia confirmarilor primite o vor putea vizualiza atat directorii unitatii, cat si administratorii platformei. Se vor putea face modificari/completari la cererea de acreditare si dupa apasarea butonului de salvare, pana la finalul perioadei de depunere.

In privinta apartenentei membrilor echipei si la alte unitati de cercetare, este necesara argumentarea punctuala in documentul incarcat in platforma – cererea de acreditare/reacreditare, punctul 8, conform articolelor 13 si 14 din metodologie.

Aplicatiile vor trebui sa fie avizate de catre facultate/Rectorat, in functie de subordonarea acestora. Directorii UC sunt rugati sa transmita forma finala a aplicatiei depuse in platforma catre conducerea facultatii, pentru obtinerea avizului. CMCS va obtine avizul din partea Prorectoratului responsabil cu cercetarea, pentru unitatile subordonate Rectoratului. La sfarsitul perioadei de depunere a aplicatiilor, rugam Decanatele facultatilor sa ne transmita, prin e-mail, avizele pentru unitatile de cercetare care au solicitat acreditarea/reacreditarea, pana cel tarziu in data de 10 februarie 2021.

Persoane de contact: horea.oltean@ubbcluj.ro (STAR-UBB) si  augusta.ploscariu@ubbcluj.ro (CMCS).

Calendar

• Depunere aplicații: 04.01.2021 – 29.01.2021;

• Verificare eligibilitate și alocare evaluatori, afișare rezultate eligibilitate – 12.02.2021;

• Perioadă contestații eligibilitate: 12.02. – 15.02.2021;

• Evaluarea aplicațiilor: 16.02. – 26.02.2021;

• Afișarea rezultatelor evaluării – 26.02.2021;

• Depunere contestații: 26.02. – 02.03.2021;

• Evaluare contestații: 03.03. – 05.03.2021;

• Rezultate finale înaintate către Rectorat – 5.03.2021.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com